HALLITUKSEN ESITTELY: Jukka Silén

Tervehdys,

Olen Jukka Silén ja yhdistyksen puheenjohtaja.

Kouvolalainen toisen kauden kaupunginvaltuutettu. Olen kaupunginhallituksen varajäsen ja mm. elinkeinoyhtiö Kinnon hallituksen puheenjohtaja. Ydinkeskustan kehittäminen on aina kiinnostanut minua. Kaupungin keskustaan pitää saada tekemisen meininkiä erimuodoissa. Kouvolan keskusta pitää olla tulevaisuudessa kuntalaisille paikka, jossa kaikenikäiset kuntalaiset viihtyvät. Kouvolan keskustan  pitää olla myös helppokulkuinen liikuntarajoitteisille henkilöille.Myös tapahtumien monimuotoisuutta pitää miettiä entistä enemmän.

Harrastuksiini kuuluu päivittäinen liikunta koiramme Bellan kanssa. Kerran viikossa iltalenkkiin kuuluu  keskustan katujen kiertäminen. Tällä viikottaisella lenkillä Bellan kanssa säilyy hyvä tuntuma keskustan kokonaiskuvaan.

Muita liikuntaharrastuksia minulla on padelin ja tenniksen pelaaminen. Kulttuuripuolella toimin Kymenlaakson kulttuurin tuki yhdistyksen puheenjohtajana. Yhdistyksen tiimoilta tulemme istuttamaan kirsikkapuistoon kirsikkapuut Pohjola-talon ja Kouvola-talon puistoihin. Olen myös kaikenlaisen urheilun aktiivinen penkkiurheilija.

Aurinkoista kevättä kaikille!

Jukka Silén
hallituksen puheenjohtaja

Jukka Silen lähikuva